Chór Credo nagrodzony!

W sobotę 3 czerwca 2023 r. parafialny chór Credo wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej, który odbył się po raz siódmy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Strzepczu koło Gdańska.

Zespół zajął tam drugie miejsce w kategorii chórów kościelnych.

Dzięki wielu godzinom ciężkiej pracy, wymarzony sukces w rywalizacji z chórami z całej Polski stał się faktem.

Jury konkursu doceniło nie tylko umiejętności zespołu, ale i wkład pani dyrygent Izabelli Chlubek, przyznając jej nagrodę indywidualną za „inspirującą kreację artystyczną”. Wszyscy są niezwykle dumni z tego osiągnięcia, zwłaszcza że pięknie podsumowuje ono jubileusz 10 lat działalności chóru Credo.

W niedzielę 11 czerwca 2023 chór Credo wystąpił z koncertem jubileuszowym w kościele seminaryjnym w Szczecinie.

Koncert zatytułowany był „Na początku był…chorał” i zabrał słuchaczy w podróż, której istotą i celem było ukazanie piękna chorału, a zarazem jego niezwykłej, niewyczerpywalnej wręcz zdolności inspirowania. Dlatego każdy z prezentowanych utworów był poprzedzony fragmentem chorału, stanowiącego jego pierwowzór.

Szczególnym gościem koncertu był ks. biskup Henryk Weiman, który pogratulował chórowi jubileuszu i złożył życzenia na kolejne lata pracy.